FuelsEurope пропонують перейти на низько-вуглецеве рідке паливо до 2050 року

П’ятниця, 8 Чер 2018

FuelsEurope пропонують перейти на низько-вуглецеве рідке паливо до 2050 року

FuelsEurope пропонують перейти на низько-вуглецеве рідке паливо до 2050 року

5 червня в Брюсселі Нафтогазова Асоціація України (НАУ) взяла участь в щорічній паливній конференції найбільшого об’єднання нафтопереробних і нафтотрейдерських компаній Європи — FuelsEurope. Захід відвідали близько 130 учасників з країн ЄС, що представляють органи влади, промисловість, робочі групи Національної Асоціації Нафтової Промисловості FuelsEurope — NOIAs, а також інші профільні експерти.

Основною темою обговорення стала довгострокова стратегія переходу на використання низько-вуглецевих рідких палив, так зване «Бачення 2050», яку FuelsEurope презентували 19 квітня 2018 року на аналогічній конференції в Софії, Болгарія.  «Бачення 2050» – це промислова ініціатива нафтопереробних і нафтотрейдерських компаній країн ЄС взяти на себе керівництво в розробці та використанні низьковуглецевих рідких палив. Її мета – поступова декарбонізація глобального клімату, нашого суспільства та економіки. «Бачення 2050» пропонує економічно ефективний варіант скорочення викидів CO2 в навколишнє середовище від усіх транспортних засобів, що знаходяться в експлуатації, включаючи всі транспортні сектора, автомобілі великої вантажопідйомності, а також морський і авіаційний види транспорту.  Джон Купер, генеральний директор Fuels Europe заявив: «Щоб зробити це бачення реальністю, нам в першу чергу необхідно інтегрувати його в промислову і технологічну стратегії. Нам також необхідно захищати міжнародну конкурентоспроможність галузей ЄС і уникати оффшорінга виробничої діяльності за рахунок розробки та впровадження цих низьковуглецевих технологій. На даний момент ми прагнемо обговорити ці питання з політиками, щоб забезпечити імплементацію нашого бачення галузі до 2050 року».

Нагадуємо, що Нафтогазова Асоціація України аналізує нафтові і паливні тренди країн ЄС, для імплементації в Україні найбільш оптимальних практик нафтогазового ринку. НАУ включена до складу робочих груп найбільшого об’єднання FuelsEurope, яке представляє інтереси понад 40 основних нафтопереробних і нафтотрейдерських компаній, що оперують на ринках Європи, таких як SHELL, BP, Exxon Mobil, Eni, Neste, OMV, Repsol, Statoil і інші. Об’єднання також координує діяльність національних галузевих асоціацій нафтогазового сектора Євросоюзу. На частку членів FuelsEurope доводиться майже 100% частки ринку по переробці нафти і більше 75% роздрібних продажів моторного палива ЄС.

Нафтогазова Асоціація України — галузеве об’єднання, що представляє інтереси найбільших гравців нафтогазового ринку. На сьогоднішній день до складу Асоціації входять 14 найбільших оптових, роздрібних, видобуваючих, переробних підприємств, що представляють національний, міжнародний, приватний і державний бізнес, серед них: WOG, ОККО, Shell, AMIC Україна, SOCAR, KLO, Паралель, SunOil, Glusco, Газтрон, Укргазвидобування, Центрнафтогазпостач, а також оптові постачальники БНК-Україна і Альянс Оіл Украна. Учасники Асоціації забезпечують близько 50% роздрібної торгівлі і близько 80% ринку імпорту нафтопродуктів. 

додайте свій коментар