Президент оголосив війну нелегальним АЗС

П’ятниця, 2 Лис 2018

Президент оголосив війну нелегальним АЗС

Президент оголосив війну нелегальним АЗС

Президент України Петро Порошенко доручив виконувачу обов’язків голови Державної фіскальної служби (ДФС) Олександру Власову та голові комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніні Южаніній оперативно розробити план заходів з боротьби з нелегальними автозаправними станціями (АЗС).

Відповідні доручення глава держави озвучив під час зустрічі з представниками українського та іноземного бізнесу, що відбулась 31 жовтня 2018.

За даними Нафтогазової Асоціації України (НАУ), наразі в країні з порушеннями працює щонайменше 1,5 тис. АЗС, а обсяг реалізації палива через нелегальні пункти, що працюють без дозвільної документації, становить близько 40 тис. тон на місяць. У результаті чого державний і місцеві бюджети в 2018 році недоотримають близько 10 млрд грн. Нелегальні АЗС працюють без РРО, оформлення документів на земельну ділянку, офіційного працевлаштування працівників і з порушенням правил безпеки.

Нафтогазова Асоціація України висловлює подяку Президентові за чітке розуміння проблематики засилля нелегального ринку нафтопродуктів та дотримання інтересів українських громадян.

Проте, ми вважаємо, що для боротьби з нелегальним ринком поряд з тактичними також потрібні комплексні заходи та системна робота: впровадження ряду законопроектів, спрямованих на викорінювання тіньового сегмента. А саме запуск в 2019 р нової системи контролю за фактичним обігом і залишками палива на акцизних складах з використанням рівнемірів і витратомірів; модернізація СЕАРП; контроль над цільовим використанням скрапленого газу й авіапалива, а також введення відповідальності за його порушення; введення ліцензування діяльності з виробництва, зберігання та продажу палива.

Як ми повідомляли раніше, гарною підмогою стане створення і наповнення інтерактивної карти місць нелегальної торгівлі підакцизними товарами в країні. Цей  інструмент інформування органів влади і суспільства про масштаби нелегальної торгівлі паливом вже успішно зарекомендував себе в Литві.

На думку Нафтогазовій Асоціації України, впровадження вище зазначених законопроектів допоможе ліквідувати тіньові схеми, зробити ринок прозорим і підвищити його конкурентність та інвестиційну привабливість, а також збільшити надходження до державного бюджету (до 10 млрд. грн./рік).

додайте свій коментар