Президент оголосив війну нелегальним АЗС

П’ятниця, 2 Лис 2018

Президент України Петро Порошенко доручив виконувачу обов’язків голови Державної фіскальної служби (ДФС) Олександру Власову та голові комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніні Южаніній оперативно розробити план заходів з боротьби з нелегальними автозаправними станціями (АЗС).

Відповідні доручення глава держави озвучив під час зустрічі з представниками українського та іноземного бізнесу, що відбулась 31 жовтня 2018.

За даними Нафтогазової Асоціації України (НАУ), наразі в країні з порушеннями працює щонайменше 1,5 тис. АЗС, а обсяг реалізації палива через нелегальні пункти, що працюють без дозвільної документації, становить близько 40 тис. тон на місяць. У результаті чого державний і місцеві бюджети в 2018 році недоотримають близько 10 млрд грн. Нелегальні АЗС працюють без РРО, оформлення документів на земельну ділянку, офіційного працевлаштування працівників і з порушенням правил безпеки.

Нафтогазова Асоціація України висловлює подяку Президентові за чітке розуміння проблематики засилля нелегального ринку нафтопродуктів та дотримання інтересів українських громадян.

Проте, ми вважаємо, що для боротьби з нелегальним ринком поряд з тактичними також потрібні комплексні заходи та системна робота: впровадження ряду законопроектів, спрямованих на викорінювання тіньового сегмента. А саме запуск в 2019 р нової системи контролю за фактичним обігом і залишками палива на акцизних складах з використанням рівнемірів і витратомірів; модернізація СЕАРП; контроль над цільовим використанням скрапленого газу й авіапалива, а також введення відповідальності за його порушення; введення ліцензування діяльності з виробництва, зберігання та продажу палива.

Як ми повідомляли раніше, гарною підмогою стане створення і наповнення інтерактивної карти місць нелегальної торгівлі підакцизними товарами в країні. Цей  інструмент інформування органів влади і суспільства про масштаби нелегальної торгівлі паливом вже успішно зарекомендував себе в Литві.

На думку Нафтогазовій Асоціації України, впровадження вище зазначених законопроектів допоможе ліквідувати тіньові схеми, зробити ринок прозорим і підвищити його конкурентність та інвестиційну привабливість, а також збільшити надходження до державного бюджету (до 10 млрд. грн./рік).

додайте свій коментар