ДФС позитивно оцінило результати нових правил для паливного ринку

П’ятниця, 1 Лют 2019

ДФС позитивно оцінило результати нових правил для паливного ринку

ДФС позитивно оцінило результати нових правил для паливного ринку

31 січня 2019 р. Нафтогазова Асоціація України (НАУ) взяла участь у робочій зустрічі Державної Фіскальної Служби (ДФС) присвяченій відведенню підсумків діяльності Енергетичної митниці ДФС за 2018 р.

У заході також брали участь експерти і аналітики ринку палива і енергетики, представники бізнесу, громадськості та ЗМІ.

В ході зустрічі керівництво Енергетичної митниці позитивно оцінило прийнятий в 2018 році закон №2628 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо поліпшення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», в частині посилення контролю за обігом підакцизної групи товарів , включаючи паливо та введенням єдиних і зрозумілих правил для паливного ринку.

Учасники зустрічі також відзначили, що всі побоювання щодо запровадження з 1 січня 2019 року контролю за цільовим використанням авіаційного палива через механізм податкових векселів не підтвердилися. За даними Енергетичної митниці ДФС, з початку 2019 р зареєстровано 33 податкових векселі, що дозволяють розмитнити авіаційне паливо за базовою ставкою акцизу 21 євро/тис.л., три з яких вже погашені.

Нагадуємо, що 10 грудня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав бюджетоутворювальний закон №2628 про зміни до Податкового кодексу. Закон передбачає, зокрема запуск ініційованих Нафтогазовою Асоціацією України, системних змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів, що  спрямовані на викорінення тіньового сегмента з ринку.

Нафтогазова Асоціація України – галузеве об’єднання, що представляє інтереси найбільших гравців нафтогазового ринку. На сьогоднішній день до складу Асоціації входять 13 найбільших оптових, роздрібних, видобуваючих, переробних підприємств, що представляють національний, міжнародний, приватний і державний бізнес, серед них: WOG, ОККО, Shell, AMIC України, SOCAR, KLO, Паралель, SunOil, Glusco, Газтрон, Укргазвидобування, Центрнафтогазпостач, а також оптові постачальники БНК-Україна. Учасники Асоціації забезпечують близько 50% роздрібної торгівлі і близько 80% ринку імпорту нафтопродуктів.

додайте свій коментар