Логістика поставок ДП суттєво погіршилась

П’ятниця, 13 Вер 2019

Логістика поставок ДП суттєво погіршилась

Логістика поставок ДП суттєво погіршилась

Нафтогазова Асоціація України (НАУ) попереджає, транспортно-логістичні затримки призведуть до дефіциту ДП в Україні вже наприкінці вересня.

Протягом останніх місяців НАУ спостерігає погіршення ситуації з доставкою пального по країні. Зокрема це стосується збільшених обсягів ДП з Республіки Білорусь та поставок ДП з морських портів.

Основною логістичною проблемою трейдери називають незадовільну роботу залізниці. Скарги на часті простої цистерн почали надходити в середині серпня. Простої цистерн на вузлових станціях «Укрзалізниці» призвели до затримок з відвантаженням імпортного ДП з білоруського напрямку. Також погіршилася з/д логістика на внутрішніх маршрутах країни. Про зміну в напрямах та обсягах постачання ДП нафтотрейдери проінформували «Укрзалізницю» ще на початку серпня 2019 року, щоб УЗ забезпечила ефективні перевезення.

З огляду на зростання термінів поставки нафтопродуктів в регіони, оператори мереж АЗС фіксують брак ДП, і як наслідок – вже починає відчуватися дефіцит ДП на окремих АЗС.

Учасники ринку також відзначають зростання логістичних витрат, оскільки вони оплачують простої вагонів та змушені переходити на доставку автотранспортом, кількість якого обмежена в масштабах країни.

На тлі проблем з логістикою і нестачею продукту в певних регіонах, спостерігається сценарій зростання оптових цін на ДП. За даними enkorr за останній тиждень вартість літра дизеля виросла в середньому на 3 грн.

Крім логістичних проблем, за даними enkorr митна служба призупинила оформлення танкерної партії грецького дизельного палива в порту «Південний» (раніше «Південний»). Це також погіршує ситуацію із забезпеченням країни ДП.

Нафтогазова Асоціація України закликає всі державні органи влади та структури, що забезпечують розмитнення та перевезення нафтопродуктів, негайно вжити заходи щодо прискорення перевезення ДП «Укрзалізницею» для уникнення ще більш критичної ситуації.

додайте свій коментар