Президент доручив припинити роботу нелегальних НПЗ та АЗС

Четвер, 6 Лют 2020

Президент доручив припинити роботу нелегальних НПЗ та АЗС

Президент доручив припинити роботу  нелегальних НПЗ та АЗС

5 лютого 2020р Нафтогазова Асоціація України (НАУ) прийняла участь у нараді Президента України Володимира Зеленського  з представниками компаній–учасниць паливного ринку та автозаправних станцій щодо цін на пальне та боротьби з нелегальними нафтопереробними заводами (НПЗ) та нелегальними АЗС.

Під час наради Голова держави наголосив на перших результатах боротьби з нелегальними автозаправними станціями. «Закрили близько 800 незаконних заправок. Це непоганий початок», – зазначив пан Зеленський.

Президент також подякував учасникам ринку за те, що відгукнулися на заклик знизити реальні ціни на пальне на АЗС. «Мені здається, що люди це дуже правильно сприйняли і вдячні. Справді, є зниження цін. Середня ціна на бензин А-95 в Україні становить 1,06 долара (за 1 літр. – Ред.)», – сказав Володимир Зеленський.

Він також наголосив на важливості вирішення проблеми наявності в країні нелегальних нафтопереробних заводів. «Останні приклади, які я бачив, це нелегальні НПЗ у Рівному та Кривому Розі. Тому я хотів би попросити правоохоронців, щоб вони звернули увагу на всі незаконні НПЗ», – зазначив Президент.

Глава держави запропонував надати можливість власникам нелегальних НПЗ узаконити свій бізнес. «Щоб було не так, як раніше, – у масках забігли й закрили все. А попередити людей, щоб згідно із законодавством все оформлювали, щоб все було за законом. І нехай тоді працюють. Країна повинна отримувати податки з легального бізнесу», – наголосив Володимир Зеленський.

Він також підкреслив, що одержані позитивні результати – це лише початок спільної роботи для боротьби з нелегальними НПЗ та АЗС.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук зазначив, що Уряд долучив учасників паливного ринку до боротьби з тіньовим сегментом. «Це справді зменшує тиск на «білий» бізнес», – сказав очільник Кабінету Міністрів.

Голова Служби безпеки України Іван Баканов повідомив, що СБУ веде роботу щодо 10 нафтопереробних заводів, які працюють незаконно. За його словами, більшість НПЗ формально працює за законом, оскільки вони оформлюють документацію на виробництво сумішей, а не бензину чи дизельного пального, і таким чином ухиляються від сплати акцизного збору.

Заступник керівника Офісу Президента Юлія Ковалів також наголосила на важливості вирішення проблеми незаконних підключень до нафтопроводів. «Вирішення проблеми незаконних «врізань» у нафтопроводи допоможе запобігти розповсюдженню нелегально вироблених нафтопродуктів», – акцентувала вона.

Президент НАУ Неля Привалова привітала ініціативу Президента України та оперативні дії Уряду з протистоянню нелегальним АЗС в країні: «Кількість і масштабність перевірок «нелегалів» є безпрецедентною. Зараз дуже важливо системно і постійно продовжувати заходи, спрямовані на боротьбу з нелегальним обігом пального. Під час перевірок встановлено, що частину «нелегалів» було демонтовано (самостійно чи органами влади) і їх потрібно постійно моніторити , щоб вони не відновили свою діяльність».

Президент НАУ також підкреслила: «Закриті АЗС без ліцензій потрібно демонтувати, оскільки висока вірогідність відновлення ними роботи. АЗС з ознаками «нелегальності», які отримали ліцензії перевірити на наявність усіх дозвільних документів, які потрібні для роздрібної торгівлі пальним. У разі виявлення фактів фальсифікації таких документів – анулювати ліцензії».

В Нафтогазовій Асоціації нагадали , що Державна Фіскальна Служба (ДФС) вже почала анулювати паливні ліцензії, отримані ймовірно з порушенням закону. За період 2019-2020 рр. було анульовано 209 ліцензій, зокрема 100 з них було анульовано в січні 2020 р.

Також пані Привалова звернула увагу , що додатковим чинником зниження собівартості і роздрібних цін пального може стати зниження вартості еквайрингу, який сплачують мережі АЗС за розрахунки покупців за допомогою банківських карток. Адже в Україні вартість еквайрингу у 2-3 рази перевищує європейський рівень даної послуги. Для цього потрібно, як у Європі, встановити пороговий рівень еквайрингу на законодавчому рівні.

Всі учасники ринку подякували Президенту за заходи щодо боротьби з нелегальними АЗС.

додайте свій коментар